GAPS GÜNLÜK 3. Gün

3. aşamada diyete kuruyemiş ve yumurta ile yapılan kreplerden ekleyebiliyoruz.

Sabah 1 tane yumurta yedim(gecesinde hassasiyet testi yapmak önemli) . Öğlen yoğurt ve iş yerinde diyetime uygun olan tek yiyecek olan taze fasulyeden yedim. Akşam eve gittiğimde salata ve et yemeği yedim.

Bunların hiçbiri bana sıkıntı yaşatmadı. Akşam yemeğinden sonra kaşıntı da hissetmedim. Sonra organik olduğundan 1 tatlı kaşığından bir şey olmaz dedim ve pekmez yedim. Açıkçası kendi kendime ; ciddi problemlerim yok ve ters giden bir şey olsa da ters gittiğini anlayamayacağım galiba diye düşünüyordum. Yanlış yaptığım bir şey olsa da etkisini görmeyeceğimi düşündüm ve o 1 tatlı kaşığı pekmez benim tüm düşüncelerimi bozdu. Karnım şişti. Ağrımaya başladı. 3-4 saat boyunca da sürekli guruldadı. 1 gün önceden yediklerimden farklı bir şey yemediğim için suçu pekmezde buldum ancak tam olarak hangi noktada takıldığımı anlamak için her yeni besine etkisini göstermesi için 3 gün mühlet vermeye karar verdim 🙂

Şu an kaşıntım yok. Ürtikerin geçtiğini söyleyemem ama ayakkabı sürtmüş olduğundan ayakkabılarımı çıkarttığımda ayaklarım çok çok fazla kaşınıyordu. Çorabın, pantolonun belinin sıkmış olduğu yerler yine çok çok fazla kaşınıyordu. Ayak kaşınması kadar korkunç bir durum da yok. Kaşımasan bir dert kaşısan ayrı bir dert 🙂  O noktada hindistan cevizi tam bir kurtarıcıdır. Kaşıntıyı alır. Şu an bunları yaşamıyorum ve ciddi şekilde ödem attım. Ayak bileklerimdeki, belimdeki incelme gözle görülür oranda fazla.

Olgun avokado da yemeye başlayıp sonra lahana turşusu da ekleyeceğim. Sabırsızlıkla beklediğim aşama meyve yemeğe geçme aşaması. Henüz başka bir şey yemeğe heveslenmedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir