GAPS ile ( 2 hafta )

Merhabalar,

Günlerimde değişen bir düzen yok o yüzden her gün yazmayı bıraktım. Uzun aralıklarla mevcut değişimleri ele alacağım. Şu an Tam GAPS uyguluyorum. Yasaklılar hariç her şeyi yiyorum.

2 hafta sonunda söylemeliyim ki;

  • Konstipasyon tamamen geçti.
  • Ürtikerimin 2 haftada geçmesini beklemiyorum zaten; ama en azından hiçbir yemekten sonra kızarıklık kaşıntı kabarma yaşamadım 🙂
  • Karnımın davul gibi olan şişkinliği kesinlikle gitti. 6 yaşında kazandığım ve hiç vazgeçmediğim göbeği içeri çekme hareketi mümkün değildi 😉 Artık gaz, şişkinlik yok.
  • 2 kilo verdim. Ödem attım. Ödem attığımı biliyorum çünkü akşam pantolonumu çıkardığımda dikiş izi 1 saatten fazla bacağımda kalıyordu. Artık pantolonum sıkmıyor, çorap izi çok kalmıyor ve ayak bileklerimin bile inceldiğini görebiliyorum. Yüzüklerimin daha rahat olduğunu fark edebiliyorum.

Yemekhanede bir kere içinde ekmek olduğunu unutup köfte yedim. Beni rahatsız etmedi. Fakat bir kere bile isteye kek yedim. Hazır kek hem de en zehirlisinden. Karnım şişti ve konstipasyon geri geldi. Garip gelecek; ama bu beni sevindiriyor. Vücuduma verdiği zararı net bir şekilde görebilince yemeyerek ne kadar iyi bir şey yaptığıma daha çok ikna oluyorum. Arada herkes düzenini bozmak istiyor biliyorum. O yüzden hatırlatacağım; destek almak önemli. Ben evde misafirlerle değil de annemle olsaydım asla öyle bir şey yemezdim. Annem evdeyken de bir sürü misafir geldi pastalar kekler gözlerimin önünden geçti gitti ama yemeğe yeltenmedim bile. Çünkü annem de benimle birlikte uğraşıyor ben bu süreci başarıyla tamamlayabileyim diye. Kendime karşı hissettiğim kadar anneme ve size karşı da sorumluluk hissediyorum. Beni disipline eden kendi irademin yanında bu. Size söylemeyip devam edecektim 🙂 ama bu ihanet olur dedim. Bir kaç gün giriş diyetine dönüp sonra yine tam gapsle devam edeceğim. Hem ceza, hem ödül.

Bedeninizi dinleyin, sorunlarını fark edin. Nasıl çözeceğinizi bir uzman ile birlikte belirleyin ve yola girin. Bedeniniz size o kadar güzel teşekkür edecek ki mutluluğu için en çok uğraştığınız şey o olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir